Jump to content
Annons

Jae

Medlem
  • Antal inlägg

    6
  • Gick med

  • Senast inloggad

Rykte i communityn

0 Neutralt
  1. Jae

    Mobilt USB 2 ?

    med en hackintosh kan man hitta mycket roligt! Hade gärna haft Apogee, oh wee..
  2. Jae

    Mobilt USB 2 ?

    Någon som har något att invända?? då blir det nog att beställa en sådan annars
  3. Jae

    Mobilt USB 2 ?

    ser intressant ut, måste läsa några omdömen om den. Ser lovande ut
  4. Jae

    Mobilt USB 2 ?

    Oh Perfekt! Dock ett jobbigt pris 😉 Jag äger ett Emu 0404usb. Drivrutinerna funkar inte med windows, så man måste starta om ljudkortet hela tiden, ibland starta om datorn för att lyssna på något på datorn om man gör musik, samt att ljudkvaliten är usel på min enhet. Trodde först det var mina monitorer, men läste på nätet en annan kille med samma problem. Supporten spelade ovetandes om drivrutinerna och kvaliten, så aldrig mera Emu. Nu blir det nått med stabila drivrutiner, bra ljudkvalitet och tillräckligt stor så man kan ta med sig den på resande fot. Usb-powered är att föredra
  5. Jae

    Mobilt USB 2 ?

    Ser mycket intressant ut. Glömde nämna att jag sitter på PC Lexicon Alpha Focusrite Saffire 6 USB Audio Interface Fast track pro Dessa verkar passa, vilken skulle du ha valt?
  6. Jae

    Mobilt USB 2 ?

    Har ingen Firwire på Laptopen (PC), och vill nu köpa nytt ljudkort kriterierna är i rangordning! : Bra ljudkvalitet Stabila drivers Mobilt Mic preamp USB 2 Duet & firestudio skulle jag köpt om jag kunnat. Fast track är jag inte så sugen på, NI kontrol 1 ser lovande ut, men inte särskilt mobilt. Jag är kluven, några bra tips?
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.