Hej, är ganska erfaren inom musikproduktion, har en egen liten hemmastudio som fungerar ganska bra. Bara att skicka ett privat meddelande till mig så kan vi fortsätta höras om detta.
EDIT: La inte märke till att ni bor i västerås, Kan tyvär inte spela in er då jag bor i stockholm (om ni inte orkar åka ända hit), men skickar gärna några instrumentals ifall ni vill.
http://www.akaipro.com/mpkmini
Kostar cirka 800+ som ny på olika musikaffärer.
Eller en ännu billigare variant
http://www.akaipro.com/lpk25
Men om du är lite rikare så rekommenderar jag denna:
http://www.m-audio.com/products/en_us/Oxygen49.html
Såg väldigt feta ut, finns det ett billigare alternativ, har ingen budget men gärna runt hundra-kronors klassen 🤪 , fast tror inte jag får något jätte bra för de
Jag har nyligen köpt en M-Audio Fast Track Usb, på baksidan finns det två utag som heter line outputs, en för channel 1 och en för channel 2
Skulle någon kunna förklara vad det är?
Tack på förhand ☺️
Poets Of The Fall - Twillight Theater (Mysig skön finsk rockmusik)
Avenged Sevenfold - Nightmare (Grymt bra metal album)
Linkin Park - A Thousand Suns (Aldrig har de varit så bra)
Close Your Eyes - We Will Overcome (Okänt Metalcore band, låter lite som A Day To Remember fast tyngre)
Gorillaz - Plastic Beach (Smockfullt med kändisar och otroligt bra album)
Dessa album har jag hyllat och knarkat år 2010 ^^
Använde någonting som hette WD-40 men det löste inte så otroligt mycket, får nog följa JohnRicks råd och köpa en ny, Några tips på en bra men inte alltför dyr pedal? ^^
Hej. Köppte nyligen en big beat dubbel pedal som fungerar bra. problemet är att den ställer om sig själv och kräver ett konstant skruvande av alla muttrar varje gång man ska spela..
Någon som har någon lösning?
Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.