Jump to content
Annons

Ken1

Medlem
  • Antal inlägg

    3
  • Gick med

  • Senast inloggad

Rykte i communityn

0 Neutralt
  1. Om man ska handla begagnat, från vilken version av Cubase finns dessa funktioner ? Även om det funkar kanske programmet har blivit bättre... Vilken är den "sämsta" version man kan köpa utan att bli missnöjd ? Eller finns det andra bättre/mer lättanvända program som gör samma sak som Cubase ?
  2. Betyder det att jag kör Cubase (ex.vis) och spelar i det programmet (bara har det programmet startat) men hämtar ljuden från mjukvarusynthen ?
  3. Sequencer-program har jag bekantat mig med tidigare, bl.a. Cubase, men hur funkar det om man har en mjukvarusynth ? (jag har PC) Kollade på Native:s program "Massive" som verkade bra, men funkar det ihop med en sequencer i ett annat program, ex.vis Cubase ? (För Massive har ingen inbyggd sequencer vad jag förstår.) Eller är det andra "grejer" jag behöver ? (Jo, jag är nybörjare - men det sägs ju att det inte finns några dumma frågor...)
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.