Jump to content
Annons

tulle

Medlem
  • Antal inlägg

    4
  • Gick med

  • Senast inloggad

Rykte i communityn

0 Neutralt
  1. Okej, men jag tycker iofs att det inte spelar någon större roll med "större" bastrumma. Det enda jag är intresserad utav är om det går att bygga ut kiten. Det får inte låte för mycket MIDI heller, utan riktiga ljud .. om ni förstår. JAg letar väl igentligen efter ett trumset med 2 hängpukor, 1 golvpuka, snare, baskagge, hihat, men med minst 3-4 cymbaler. Och jag skulle kunna ha ett kit för 4000 också, bara det går att utöka till minst 4 cymbaler.
  2. Thx dude! Ska kolla igenom det där och se vad för smarrigt man hittar. Kanske skriver till nån av er om jag behöver hjälp! Puss & Kram
  3. Du har inga länkar till några återförsäljare?
  4. Jag är ruggit sugen på att köpa digitala trummor, som ska vara lätthanterligt, lägg att bygga ut (fler cymbaler, pads osv) samt ska fungera klockers med dubbelpedal. Jag hade väl tänkt mig någonstans 10-30.000 i prisklass, så är det någon som vet ett bra märke/modell på digitala trummor, får dom gärna skrika till här. MVH // Tulle
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.