Jump to content
Annons

weber

Medlem
  • Antal inlägg

    2
  • Gick med

  • Senast inloggad

Rykte i communityn

0 Neutralt
  1. Tack för svaret 🙂 Jag provade skruva av en massa skruvar och sånt men utan framgång. Låt säga att det bara skulle vara damm eller söndrig gummilist, är det något man kan fixa själv eller bör jag lämna in det?
  2. Hejsan, jag lyckades nyligen komma över ett Yamaha PSR 9000 men stötte på ett problem direkt. Det är en tangent (G1) som låter mycket högre än alla andra. Jag har touchfunktionen påslagen och alla andra tangenter blir då anslagskänsliga men det verkar som att det inte funkar för just G. Väldigt irriterande eftersom den är ganska vanligt förkommande i de flesta låtar jag spelar.. Någon som är insatt i PSR-serien och kan förklara hur man löser detta? Det känns som att det finns två alternativ. Antingen är det mjukvarufel eller så är det någon inställning som den förra ägaren knappat in som default.
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.