Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

2290380967.jpg

Med en färsk uppdatering har Apogees ljudkort nu blivit kompisar med iPhone och iPad. Förutom att ljudkortet kan användas för att spela in ljud, har Apogee nu även släppt en app för att styra alla funktioner i den inbyggda mixern.

Läs mer

Annons
Postat

Misstänker att det bara gäller för Quartet och nya One, Dual som är på väg. Kanske Maestro även funkar för Mic och Jam. Men jag testade One häromdagen och inget verkar funka. Man får väl köra med Garageband-appen i fortsättningen också för att byta ingång (One har 4 olika val) med paddan.

(One funkar utmärkt till alla mina appar med USB-hub, och GB för ingångsbyte.)

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.