Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

hej!

jag sitter på massa logic pro 8-projekt och undrar om dom går att öppna med logic pro 9? Och också om öppnas problemfritt? Har vart med om att logic kastar om instrument och får sitt eget liv ibland.

tack på förhand

Annons
Postat
hej!

jag sitter på massa logic pro 8-projekt och undrar om dom går att öppna med logic pro 9? Och också om öppnas problemfritt? Har vart med om att logic kastar om instrument och får sitt eget liv ibland.

tack på förhand

Det ska nog inte vara några problem. Du kan ju dessutom ha båda programmen installerade samtidigt på samma dator.

Postat

8 till 9 på samma dator är inget problem. Däremot 9 till 8 på samma eller annan dator måste du Spara om projekten "Save As.." och bocka i "Copy EXS instruments to prject folkder" "Copy Ultrabeat...." "Copy SpaceDesigner impusle..."

Det e ju om du använt dom men för att va säker så bocka i alla 3.

Inget händer ju om du inte använt dom och om du har andvänt dom och inte bockat i hände ju det som inte fick hände. 😳

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.