Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

Jag har ett problem, jag behöver akut göra ett videoklipp svartvitt.

Jag har ett 100gb arbete som jag importerat i Pinacle Studios, som tydligen var en demoversion. Jag MÅSTE ha ett klipp svartvitt men jag kan inte göra det i demoversionen. Jag har provat att exportera klippet, göra det svartvitt i MovieMaker och sedan importera, men Pinnacle känner inte igen MovieMaker-filer. Jag har rovat att försöka spela in MovieMaker-filen med Snagit och sedan importera i Pinnacle men det fungerar inte heller.

Någon som har tips på vad jag ska göra?

Annons
Postat

Hmm, jag har kollat hemsidan deras, men jag hittar inte igen någon gratisversion. Däremot hittar jag en vid det namnet på apple, fat då givetvis enbart till Mac.

Postat

Har provat, men den kan itne heller läsa några filmformat. Fan jag är körd. Vilken ångest jag får. Död åt videoredigering.

Postat

Det låter inte så kul. Du kan skicka mig videoklippet om du vill så kan jag göra det svartvitt men jag kan inte göra det förräns nästa onsdag eller torsdag.

MVH

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.