Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

Hej!

Söker musik, utan Utan sång och utan takt-instrument. Tex. en skön akustisk gitarrslinga eller vad som helst. Bara det är musik och uppfyller kriterierna ovan.

Finns det nån som sysslar med sånt och vad kan musik-stilen kallas?

Tack på förhand! 😱

Annons
Postat
Hej!

Söker musik, utan Utan sång och utan takt-instrument. Tex. en skön akustisk gitarrslinga eller vad som helst. Bara det är musik och uppfyller kriterierna ovan.

Finns det nån som sysslar med sånt och vad kan musik-stilen kallas?

Tack på förhand! 🙂

"Tystnad" kanske?

Beror på vad du menar med taktinstrument, eftersom alla instrument spelar en efter en takt! 😛

Du kanske menar; utan slagverk? Tror tyvärr inte det finns nån sån speciell genre, men vad vet jag? 😳

Häng dock inte upp dig på musikstilar, det finns inga genrer... bara bra eller dålig musik. 😎

Postat

OK. Ska kolla upp Vincent Gallo. Tack för tipset!

Isotone:

Jo jag menar väl egentligen utan slagverk.

Kom igen, om ni kan genre eller artist, kan ni tipsa om enskilda låtar eller schyssta instrumentalier.

Tack.

Postat

Vad du än får för artist-tips här, så knappa in dem på www.pandora.com så kommer du garanterat att få fler där. En helt fantastisk tjänst som leder en in på nya artister i just den genre man gillar.

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.