Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

Producenten och journalisten Eddie Bazil har länge stått med ena foten i hiphop-kulturen och med den andra i dans/pop-världen och har skrivit ett flertal vettiga eböcker om musikproduktion. Den senaste boken heter Low End och är särskilt framtagen till producenter som vill ha rätt tyngd i sina produktioner, och precis som med Eddie Bazils tidigare böcker ligger tyngden på trummor.

Low End finns tillgänglig från och med nu som ebok och kommer komplett med ljudexempel. Priset ligger på 25 dollar, vilket är ungefär 160 kronor.

Tillverkare/Kontakt: Samplecraze (www.samplecraze.com).

Klicka här för att visa nyhetsartikel

Annons

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.