Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

Hej.

Jag har införskaffat mig en bärbar MacBook Pro och tänkte slänga in mitt C7 Artist i burken. Jag trodde ju att Steinberg som alla andra hade nån download på programmet men jag hittar bara updates på deras sida och FTP.

Däremot finns cubase 7 i full ISO.

Och då till min fråga - är det samma skiva och innehåll, men där licensen styr vad jag kan komma åt?

Vet att många program gör så. (exempelvis Presonus Studio One) som jag har som primär DAW idag.

Hursomhelst, skulle vara bra om jag kunde få in C7 Artist i burken, då jag har en massa gamla arr i formatet och jobbat i det en massa år..

Tacksam för svar.

Annons
Postat

"Däremot finns cubase 7 i full ISO"

Jag tror inte Artist finns med på den ISOn. Kontakta Steinberg support, dom brukar vara hjälpsamma, du kan skriva på svenska och kommer antagligen få svar av Emil där.

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.