Jump to content
Annons

Recommended Posts

Postat

Jag har knåpat ihop ett par låtar i Garageband. Jag tänkte be en kompis till mig att mixa dem åt mig. Problemet är att han har Studio One. Hur gör man om jag vill få över mitt garageband projekt till hans studio One. Jag vore ytterst tacksam för svar för det vore kul att se vad han kan göra med mina låtar. Tack på förhand.

Annons
Postat

Problemet är att jag inte har en aning om hur man gör. Om det finns någon idiots guide to.. tar jag gärna emot den. Går det förklara på ett enkelt sätt för en nybörjare eller krävs det för mycket förkunskaper ?

Postat

Kolla på denna videon, så borde det lösa sig 🙂

Vill du ha kvar effekter och liknande på spåren skippar du det första steget i instruktionerna.

Lycka till!

Postat

Aha. Kanon. Tusen tack för hjälpen. Med en sådan video fattar tilloch med jag och det säger inte lite.

Bli medlem (kostnadsfritt) eller logga in för att kommentera

Du behöver vara medlem för att delta i communityn

Bli medlem (kostnadsfritt)

Bli medlem kostnadsfritt i vår community genom att registrera dig. Det är enkelt och kostar inget!

Bli medlem nu (kostnadsfritt)

Logga in

Har du redan en inloggning?
Logga in här.

Logga in nu
×
×
  • Skapa ny...

Viktig information om kakor (cookies)

Vi har placerat några kakor på din enhet för att du bättre ska kunna använda den här sajten. Läs vår kakpolicy och om hur du kan ändra inställningar. Annars utgår vi från att du är bekväm med att fortsätta.